Online marketing a komunikace

Na základě vaší marketingové strategie a cílů vybereme kanály, vytvoříme obsah a budeme komunikovat s vašimi zákazníky. Zvládáme PPC kampaně, správu sociálních sítí, mailing i influencery.

Vytvoříme komunikační infrastrukturu včetně založení účtů, nastavení kódů a reportovacího systému, abyste měli přehled o vašich financích a my dostatek dat pro optimalizaci.

Dvakrát měř ... teprve potom nastav kampaně

O online marketingu je potřeba uvažovat jako o celku, nebýt fixovaný na jednotlivé kanály nebo dílčí metriky. Každý kanál má totiž svou roli a jeho přínos nemusí být na první pohled zřejmý. Proto je důležité vždy začít tvorbou marketingové strategie, ze které vychází všechny aktivity (nejen) v rámci online marketingu. Pokud strategii nemáte nebo si nejste jistí, jestli je správná, můžeme na ni společně mrknout. Tak jako tak si přečtěte náš článek, pomůže vám si udělat lepší obrázek.

Stejně jako nenaučíte rybu šplhat na strom, tak například Facebook nebo Instagram nemusí přinášet přímé konverze, ale mohou být zdrojem nových návštěvníků. Ti pak nakoupí třeba skrz PPC kampaně. Cílem tedy je vytvořit efektivní komunikační mix propojením jednotlivých kanálů.

Nemůžeme vám slíbit okamžitý úspěch, raketový růst tržeb ani tisíce nových zákazníků. S vaším časem a penězi však budeme nakládat podle nejlepšího vědomí a svědomí tak, abychom došli ke stanoveným cílům.

Rozjeli projekt od A do Z
Dva Mluvčí pro náš nově vznikající projekt vymysleli strategii po společném workshopu. Ta velmi dobře popsala myšlenky, které jsme neuměli snadno formulovat a pomohli nám s tvorbou konceptu komunikace, plánem, samotnou produkcí. Jakmile bylo hotovo, vypustili do světa reklamy a světe div se, zákazníci začli chodit. Aktuálně stavíme výrobní halu a projekt roste dál!
Pavel Malatinský

Majitel, OneHouse

Naše služby v kostce

PPC

Google, Sklik, Facebook, Instagram, LinkedIn, srovnávače jako například Heuréka

Sociální sítě

Kontakt s komunitou, tvorba obsahu

Mailing

Newslettery, automatizace, segmentace, budování kontakt listu a prodej

Influenceři

Tvorba konceptu, vyhledávání, oslovování, management a vyhodnocení

Pojďme si to shrnout

Zařídíme, abyste měli online marketingovou komunikaci plně pod kontrolou. Oslovíme správné lidi, ve správný čas, správným kanálem a ukážeme správný obsah při správném rozpočtu, abychom plnili vaše strategické cíle a efektivně investovali vaše peníze.

Pracujeme s pravidlem 5P – Poctivá příprava předchází případným problémům. Zjistíme vaše možnosti, kapacity a informace o nákladech spojených s prodejem, abychom věděli, za jakých podmínek bude projekt v plusu a mohli určit rozsah prací.

Na základě marketingové strategie vytvoříme plán komunikace a pustíme se do práce. Vy budete v roli manažera, který dostává informace, schvaluje další kroky a posuzuje, jestli spolupráce funguje. Zkrátka a dobře – my se staráme o komunikaci, vy šéfujete.

Celý proces máme nastavený tak, abychom šetřili váš čas. Zároveň budete mít vždy přístup ke všem účtům i datům a veškeré kanály i obsah jsou vaše.

Pokud už děláte s jinou agenturou, nemáme problém tomu spolupráci přizpůsobit a spojit síly.

Pokud jste výrobce, máte vlastní značku, unikátní produkt nebo je za vašim projektem příběh, budeme si perfektně rozumět. S podobnými projekty máme bohaté zkušenosti a umíme se vyřádit nejen ve správě komunikace, ale taky při návrhu a tvorbě audiovizuálních materiálů a kampaní. 

Zdá se vám, že nevyužíváte potenciál vaší firmy naplno, něco vám brání v růstu, ale nevíte co to je, nemáte komunikace plně pod kontrolou nebo nechcete trávit čas klikáním a nastavováním kampaní s nejistým výsledkem? V tom případě jsme pro sebe jako stvoření! Za výplatu pro jednoho zaměstnance vám nabídneme celý tým zkušených lidí, fungující procesy a nástroje, které jsme si odzkoušeli a vyladili na desítkách různých projektů.

Naše služby nejčastěji využívají firmy, které mají malé marketingové oddělení, zaneprázdněného marketingového manažera nebo jedou na vlastní pěst bez větších znalostí a zkušeností s marketingem.

Naše práce je komplexní správa online marketingové komunikace. Postaráme se vám o Facebook, Instagram, komunikaci s fanoušky, PPC kampaně na Googlu i Seznamu, mailing a dobré zkušenosti máme také s influencery.

Výsledky uvidíte jednak v pravidelných reportech a taky v reálném čase díky nástroji Google Data Studio. K dispozici budete mít media plán, ve kterém najdete přehled všech plánovaných aktivit na jednotlivých kanálech. 

Veškerý obsah, který použijeme pro komunikaci a také veškeré info na vás bude čekat v Basecampu, kde také probíhá komunikace. Máme prostě rádi pořádek a vše na svém místě.

Finální a nejdůležitější výstup naší práce jsou vaše obchodní výsledky. Zisk, tržby, poptávky, povědomí o značce, zkrátka jakýkoliv smysluplný cíl, který si společně nastavíme.

Jak děláme marketingovou komunikaci

Než se pustíme do práce, musíme se seznámit s vaší marketingovou strategii. Jen tak můžeme určit cíle komunikace, role jednotlivých kanálů, sledované metriky a zvolit správný obsah. Pokud marketingovou strategii nemáte, je dost možné, že všechna práce přijde vniveč, ale i s tím vám můžeme pomoct.

Na základě vaší strategie pak vytvoříme plán útoku a stanovíme, které segmenty oslovíme a co jim sdělíme.

A jdeme do akce! Převezmeme přístupy k vašim kanálům, zkontrolujeme, jestli všechno hraje hraje od webu přes sociální sítě, PPC účty, nastavení kódů, zkrátka propojení celé online infrastruktury. Co nehraje, naladíme a napojíme do Google Data Studia, abychom měli všichni vždy přístup k datům v reálném čase.

Než spustíme kampaně, analyzujeme vaše předešlé aktivity v rámci online marketingu a získáme data pro další rozhodování. Pak už si to musíme vysedět, nastavit kampaně, optimalizovat je a o všem vás informovat formou pravidelných reportů s návrhy dalších kroků.

Plánování

Nastavení

Optimalizace

Mrkněte na případovku Diamantových svíček

Synergie kanálů pomohla k 30% růstu a během Vánoc o 63 %.

Mrkněte se, jak vypadají výsledky naší práce

Dan

Marketér

Dan je pátým rokem v exekutivních rolích a pevně drží naše digitální know how.

Dan
Katarína

Projekty

Katarína je v projektovém managementu přesnější než švýcarské chronometry.

Katarína
Patrik

PPC

Patrik se stará o výkonnostní stránku projektů v PPC platformách.

Patrik
Martina

Sociální sítě, influenceři

Martina plánuje a tvoří obsah pro sociální sítě a rozvíjí influencerské spolupráce.

Martina

Potkejme se!

Máte pro nás výzvu?

Máme rádi komplexní marketingové projekty a pokud potřebujete pomoc zkušeného týmu, rádi s vámi probereme možnosti.

Používáme cookies, abychom z online marketingu vytěžili co se dá. A vy byste měli udělat to samé!